wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz